Ο διορισμός της κ. Γιάννας Αγγελοπούλου ως προέδρου της «Επιτροπής 2021» που θα οργανώσει τους εορτασμούς για τα 200 χρόνια από την ένδοξη επανάσταση του 1821 υπήρξε πρόωρος και ατυχής. Το μεν διότι απέχομε από το θέρος του 2021 είκοσι τέσσαρες μήνες, το δε, καθ’ όσον η κυρία Γιάννα οφείλει ακόμη τον απολογισμό των δαπανών για τους «Ολυμπιακούς Αγώνες» του 2004, που βαραίνουν στο τεράστιο δημόσιο χρέος της χώρας.
|