Κάθε Christmas Box περιλαμβάνει βασικά τρόφιμα υψηλής διατροφικής αξίας και ποιότητας, πρώτης ανάγκης, όπως ελαιόλαδο, μέλι, ζυμαρικά, όσπρια, μαρμελάδες κ.α. που προέρχονται από τους μικρούς παραγωγούς της Wise Greece.
Και το καλύτερο; Οι ίδιοι οι εργαζόμενοι της Motor Oil μέσω εσωτερικής ψηφοφορίας θα αποφασίσουν σε ποια Ιδρύματα θέλουν να στείλουν τα Christmas Boxes, ώστε όλοι μαζί να γίνουν μέρος μίας κίνησης αλληλεγγύης και προσφοράς!
Έτσι, περισσότεροι από 10 τόνοι τρόφιμων θα φτάσουν σε συνανθρώπους μας που έχουν ανάγκη, μέσα από μία κίνηση με πολλαπλό κοινωνικό αντίκτυπο, που αποδεικνύει ότι όλοι μαζί μπορούμε να καταφέρουμε να κάνουμε τη διαφορά.
Ο Όμιλος Motor Oil γιορτάζει εφέτος 50 χρόνια παρουσίας και ανάπτυξης στην Ελλάδα και την Νοτιοανατολική Ευρώπη, και συνεχίζει όπως ξεκίνησε. Με επίκεντρο τον άνθρωπο και την κοινωνία.
![](https://www.energia.gr/media/inlinepics/f2.jpg)