Το αιολικό πάρκο βρίσκεται στο Pomorskie Voivodship, περίπου 30 χλμ. από το Słupsk.
Η παράδοση των ανεμογεννητριών αναμένεται να ξεκινήσει το τέταρτο τρίμηνο του 2024, ενώ η έναρξη της λειτουργίας τους αναμένεται να ολοκληρωθεί το τέταρτο τρίμηνο του 2025.
Μετά την ολοκλήρωση του έργου, η Vestas θα συντηρεί τις τουρμπίνες στο πλαίσιο μακροπρόθεσμης συμφωνίας παροχής υπηρεσιών.
"Το Drzeżewo I-IV θα είναι ένα από τα μεγαλύτερα χερσαία έργα στην Πολωνία και είμαστε στην ευχάριστη θέση να συμμετέχουμε σε αυτό", λέει ο Michał Laskowski, Senior Sales Director για την Πολωνία και τη Βαλτική της Vestas.