Παρ, 5 Ιουνίου 2020 - 15:10
Κούπες από ανακυκλώσιμα υλικά, στιλό φτιαγμένα από πλαστικά μπουκαλάκια νερού, ενημερωτικό υλικό για τη βιοποικιλότητα και ...αντισηπτικό για τους διερχόμενους πολίτες πρόσφερε, σήμερα, η Εταιρεία Ύδρευσης και Αποχέτευσης Θεσσαλονίκης (ΕΥΑΘ ΑΕ), γιορτάζοντας την Παγκόσμια Ημέρα Περιβάλλοντος 2020. Σε δύο σταντ, στην Αγίας Σοφίας και στην Καμάρα, και με το σύνθημα "Η λύση είναι στη φύση", διανεμήθηκαν στους Θεσσαλονικείς φυλλάδια για τη σημασία της βιοποικιλότητας και την προστασία των υδάτινων αποθεμάτων ως "όπλο" ενάντια στην κλιματική αλλαγή