Δευ, 4 Ιανουαρίου 2021 - 18:05
Η εταιρεία με την επωνυμία «ΕΛΒΑΛΧΑΛΚΟΡ ΕΛΛΗΝΙΚΗ ΒΙΟΜΗΧΑΝΙΑ ΧΑΛΚΟΥ ΚΑΙ ΑΛΟΥΜΙΝΙΟΥ ΑΝΩΝΥΜΟΣ ΕΤΑΙΡΕΙΑ» (στο εξής η Εταιρεία) ανακοινώνει, κατόπιν της από 4-1-2021 απόφασης του Διοικητικού Συμβουλίου της Εταιρείας, την εκλογή του Βασίλειου Λουμιώτη του Ιωάννη, ως προσωρινού Ανεξάρτητου - Μη Εκτελεστικού Μέλους του Διοικητικού Συμβουλίου της Εταιρείας μέχρι την πρώτη Γενική Συνέλευση των μετόχων της Εταιρείας, σύμφωνα με το άρθρο 3 του ν. 3016/2002, όπως ισχύει, σε αντικατάσταση της παραιτηθείσης κυρίας Ναταλίας Νικολαϊδη του Εμμανουήλ. Ο κ. Βασίλειος Λουμιώτης, πληροί τα κριτήρια του άρθρου 4 του Ν. 3016/2002, όπως ισχύει, περί ανεξαρτήτου μέλους