Δευ, 15 Οκτωβρίου 2012 - 11:45
Μια σύγχρονη «Σχολή των Αθηνών», μια κυψέλη ιδεών και καινοτομίας που στηρίζεται στη συνεργασία και την αλληλοσυμπλήρωση των μελών της, λειτουργεί εδώ και έξι χρόνια στο Μαρούσι. To Corallia, η Ελληνική Πρωτοβουλία Τεχνολογικών Συνεργατικών Σχηματισμών, είναι ο πρώτος φορέας δημιουργίας clusters στην Ελλάδα. «Η «Σχολή των Αθηνών» άλλαξε κυριολεκτικά τον κόσμο μέσα σε 150 χρόνια», διηγείται ο κ. Βασίλης Μακιός, επικεφαλής του εγχειρήματος, μπροστά από τον ομώνυμο πίνακα του Ραφαήλ