Το έργο υλοποιείται στο πλαίσιο του Εθνικού Σχεδίου Ανάκαμψης και Ανθεκτικότητας «Ελλάδα 2.0» με τη χρηματοδότηση της Ευρωπαϊκής Ένωσης –NextGenerationEU. Στο πλαίσιο της ανωτέρω δράσης, το Ταμείο, λειτουργώντας κατ’ εντολή, στο όνομα και για λογαριασμό του δικαιούχου, διενεργεί το διαγωνισμό σύμφωνα με τα οριζόμενα στο άρθρο 5Β του ν. 3986/2011 για την ανάθεση του έργου «Ενεργειακή και Λειτουργική Αναβάθμιση και Ανακαίνιση ΚΕΝΤΡΩΝ ΥΓΕΙΑΣ (ΚΥ) ΑΓ. ΦΩΤΕΙΝΗΣ, ΚΙΣΣΑΜΟΥ, ΒΑΜΟΥ, ΣΦΑΚΙΩΝ, ΧΑΝΙΩΝ», με Αναθέτουσα Αρχή την 7η Δ.Υ.ΠΕ. Κρήτης.
Η διαδικασία είναι ανοικτή και θα διενεργηθεί με χρήση του Εθνικού Συστήματος Ηλεκτρονικών Δημοσίων Συμβάσεων – «Ε.Σ.Η.ΔΗ.Σ.» με συστημικούς αριθμούς 202549 (Διαδικτυακή Πύλη: www.promitheus.gov.gr).
Η καταληκτική ημερομηνία παραλαβής των προσφορών είναι η 25/9/2023, ημέρα Δευτέρα και ώρα 15:00.
Για περισσότερες πληροφορίες, ανατρέξτε στα συνημμένα έγγραφα στον ανωτέρω σύνδεσμο.