Η εγγραφή μπορεί να γίνει έως 17.3.2024 (πιθανή παράταση) μπορεί να γίνει εδώ
Περισσότερες λεπτομέρειες, για τις διαδρομές και την προκήρυξη εδώ
Ο Νικόλαος Γεωργαντάς, δάσκαλος από το Στενό Αρκαδίας, ήταν αθλητής ρίψεων, χάλκινος ολυμπιονίκης στη δισκοβολία το 1904 (Σαιντ Λούις, ΗΠΑ), 3 φορές ολυμπιονίκης στους Μεσοολυμπιακούς του 1906 (Αθήνα) και σημαιοφόρος της ολυμπιακής εθνικής ομάδας στους ολυμπιακούς του 1908 (Λονδίνο)