ο πρόεδρος της Επιτροπής Ενέργειας, Περιβάλλοντος και Διαχείρισης Απορριμμάτων, Γ. Παπαναστασίου και ο δήμαρχος Εορδαίας Π. Πλακεντάς.
Στη συνεδρίαση θα παραστεί ο υφυπουργός Υποδομών και Μεταφορών Μιχαήλ Παπαδόπουλος, και θα εισηγηθεί το θέμα: «ΣΒΑΚ – Μετακινήσεις μέσα στους δήμους».
Σήμερα Πέμπτη στις 18.00 στον ίδιο χώρο, θα προηγηθεί ανοιχτή συζήτηση που διοργανώνει η Επιτροπή Ενέργειας, Περιβάλλοντος και Διαχείρισης Απορριμμάτων της ΚΕΔΕ με θέμα την ενεργειακή μετάβαση της χώρας και τα προβλήματα των δήμων από την ενεργειακή κρίση