της πόλης, ποσά που πρέπει να καταβάλουν στο Δήμο προκειμένου να γυρίζουν πίσω στους δημότες με τη μορφή των ανταποδοτικών υπηρεσιών καθαριότητας, ηλεκτροφωτισμού κτλ.
Στο εξώδικο ο Δήμος ζητά από τις εταιρίες οφειλέτες να αποδώσουν τα ποσά που χρωστάνε, τα οποία, όπως διαπιστώνεται από την έρευνα και τη διασταύρωση, που έκανε η δημοτική Οικονομική Υπηρεσία αθροίζονται σε αρκετές χιλιάδες ευρώ. Σε διαφορετική περίπτωση, προειδοποιεί ότι θα διεκδικήσει με κάθε νόμιμο τρόπο τις οφειλές, αξιώνοντας, παράλληλα, και τον ανάλογο τόκο.