Στην εκδήλωση, παραβρέθηκαν μεταξύ άλλων, ο Δήμαρχος Θεσσαλονίκης, Κώστας Ζέρβας, ο Αντιπεριφερειάρχης Ανάπτυξης και Περιβάλλοντος Κεντρικής Μακεδονίας, Κώστας Γιουτίκας, εκπρόσωποι τοπικών φορέων και εργαζόμενοι του ομίλου ΔΕΗ.
Συνεχίζοντας με συνέπεια την αποστολή της για τον ενεργειακό μετασχηματισμό της χώρας, η ΔΕΗ επενδύει στις ΑΠΕ, προσφέρει ψηφιακές, πράσινες υπηρεσίες και εστιάζει στη συμβουλευτική, με λύσεις που εξασφαλίζουν οικονομικά και περιβαλλοντικά οφέλη. Μέσω του ΔΕΗ e-bike Festival, η εταιρεία αποδεικνύει έμπρακτα τη στήριξή της σε πρακτικές που οδηγούν σε ένα καλύτερο, βιώσιμο και πιο πράσινο μέλλον.