με 4 απορριμματοφόρα συλλογής βιοαποβλήτων και 1100 καφέ κάδους και κυτία εσωτερικής ανακύκλωσης.
Ο Περιφερειάρχης παρέδωσε στον Δήμαρχο Καλλιθέας Δ. Κάρναβο τον σχετικό εξοπλισμό παρουσία της Αντιπεριφερειάρχη Νότιου Τομέα Δ. Νάνου, του αρμόδιου Αντιπεριφερειάρχη Πολιτικής Προστασίας, Περιβάλλοντος, Προέδρου του Ειδικού Διαβαθμιδικού Συνδέσμου Νομού Αττικής (ΕΔΣΝΑ) Β. Κόκκαλη και υπηρεσιακών στελεχών του δήμου.
Ο κ. Πατούλης κατά την παράδοση του εξοπλισμού στο Δήμαρχο κ. Κάρναβο είχε την ευκαιρία να συνομιλήσει μαζί του για την πορεία υλοποίησης του προγράμματος κατά την πρώτη φάση καθώς και για τις δράσεις της Περιφέρειας συνολικά για την διαχείριση των απορριμμάτων και την κυκλική οικονομία.