Όμως έχουν αυξηθεί και τα μεροκάματα των υλοτόμων στη Ρουμανία και στη Βουλγαρία, από όπου εισάγουμε καυσόξυλα. Επίσης αυξήθηκε και το κόστος των μεταφορικών όσον αφορά στην εισαγόμενη ξυλεία. Οι περισσότεροι αγοράζουν δρυ κι ας είναι λίγο ακριβότερη, επειδή κάνει πιο καλή φωτιά και καίει πολλές ώρες. Ένα κούτσουρο από δρυ μπορεί να ζεσταίνει δυο μέρες το χώρο, ενώ η οξυά καίγεται μέσα σε ώρες. Όμως η δρυς έχει το μειονέκτημα ότι αργεί να ανάψει και χρειάζεσαι για προσάναμμα τη φλόγα από άλλα, πιο εύφλεκτα ξύλα. Η ελιά είναι ένα μέσο, καλό ξύλο. Πάντως η τιμή όλων είναι πλέον σχεδόν απαγορευτική.
Όσοι έχουν ενεργειακά τζάκια θα πληρώσουν λιγότερο για να ζεσταθούν, επειδή αυτά έχουν μικρότερες απώλειες σε σύγκριση με τις σόμπες ή τα κοινά τζάκια. Ένα συνηθισμένο παλιό τζάκι για να ζεσταίνει το σπίτι 12 ώρες την ημέρα, μπορεί και να “θέλει” 300 ευρώ το μήνα. Αν μάλιστα το σπίτι είναι μεγάλο, το κόστος με τα κλασικά τζάκια είναι απαγορευτικό. Η τιμή των ενεργειακών τζακιών κυμαίνεται από 600 μέχρι 1.600 ευρώ, αν και υπάρχουν ενεργειακά τζάκια που πωλούνται και 6.000 ή και 12.000 ευρώ. Το καλό ενεργειακό τζάκι –καθώς δεν έχουν την ίδια απόδοση όλα– κάνει μεγάλη οικονομία στην καύση, επειδή τα παλιά τζάκια ουσιαστικά αποδίδουν σε θερμότητα το 20% της καύσης, ενώ τα ενεργειακά αποδίδουν το 75%.
(η συνέχεια στο slpress.gr)