κατάλληλα επεξεργασμένα και ταξινομημένα επιδιώκοντας τη συνδημιουργία καινοτόμων λύσεων που θα αναβαθμίσουν τη διαχείριση της ηλεκτρικής ενέργειας με στόχο να επωφεληθούν οι καταναλωτές.
Με αφετηρία το «Sandbox», ο ΔΕΔΔΗΕ απευθύνει πρόσκληση για συμμετοχή στην 1η του δράση τον διαγωνισμό HEDNO Datathon.
Στόχος του διαγωνισμού είναι η ανάπτυξη αλγορίθμων μοντέλων μηχανικής μάθησης για τον εντοπισμό ηθελημένων μη-τεχνικών απωλειών ηλεκτρικού ρεύματος στο δίκτυο του ΔΕΔΔΗΕ και η εύρεση των πιο αποτελεσματικών λύσεων.
Θες να μάθεις περισσότερα;
Πάρε μέρος στο Info Day την Παρασκευή 10/02, 15:00 στο Ωδείο Αθηνών και γνώρισε από κοντά την νέα πρωτοβουλία του ΔΕΔΔΗΕ για την ανάπτυξη του πρώτου εταιρικού «Sandbox» στον τομέα της Ηλεκτρικής Ενέργειας. Τι είναι το εταιρικό Sandbox; Πως θα αξιοποιηθεί στο πλαίσιο του HEDNO Datathon; Ποια δεδομένα είναι διαθέσιμα για τους συμμετέχοντες;
Δήλωσε συμμετοχή εδώ