και επισκεπτών, καλύτερη αρχιτεκτονική εναρμόνιση του περιβάλλοντα χώρου στα σημεία εγκατάστασης, αλλά και καλύτερες επιδόσεις στον τομέα της αποκομιδής», τονίζει από την πλευρά του ο αρμόδιος Αντιδήμαρχος Περιβάλλοντος & Ανακύκλωσης Ζήσης Κιάκας και καταλήγει: «Αυτό συνεπάγεται απουσία υπολειμμάτων, εξάλειψη δυσωδιών και μείωση του λειτουργικού κόστους για τον Δήμο αφού δεν θα χρειάζεται πλέον αποκομιδή σε καθημερινή βάση».
Σύμφωνα με την Υπηρεσία Καθαριότητας, οι υπόγειοι κάδοι θα τεθούν σε λειτουργία το αμέσως επόμενο χρονικό διάστημα και έως τότε θα χρησιμοποιούνται για την απόθεση των απορριμμάτων οι κοινοί τροχήλατοι κάδοι, οι οποίοι θα απομακρύνονται σταδιακά.