της Toyota (είναι η ίδια που χρησιμοποιείται για το bZ4X), το ηλεκτρικό σεντάν χρησιμοποιεί μπαταρία ιόντων λιθίου, ηλεκτροκινητήρα και ηλεκτρονικό σύστημα ελέγχου προερχόμενα από την BYD. Έχει μειωμένο βάρος, αναβαθμισμένο εσωτερικό και ένα φουτουριστικό ταμπλό, όπου δεσπόζει η οθόνη αφής 12,8 ιντσών.
Σύμφωνα με την εταιρεία η μέγιστη αυτονομία αγγίζει τα 616 χιλιόμετρα και η τιμή εκκίνησης βρίσκεται στα 27.000 δολάρια. Μπορεί να φορτίσει από το 30% έως 80% της συνολικής χωρητικότητας της μπαταρίας σε μόλις σε 27 λεπτά.