συνεχίζοντας την παροχή των προϊόντων και υπηρεσιών της σε αποδεκτά και προσυμφωνημένα επίπεδα. Σκοπός του είναι να προστατεύσει το προσωπικό της REVOIL, να διασφαλίσει τα συμφέροντα των ενδιαφερόμενων μερών, τη φήμη και την εμπορική αξία της Εταιρείας, δημιουργώντας αυξημένη ‘ανθεκτικότητα’ έναντι των κινδύνων ή επιχειρηματικών απειλών που δύναται να επηρεάσουν τη λειτουργία της.
Η REVOIL με την εφαρμογή του προτύπου καταδεικνύει την αξία της διαχείρισης της επιχειρησιακής συνέχειας ως σημαντικού εργαλείου της στρατηγικής της στα πλαίσια ενός ευρύτερου συστήματος ορθής εταιρικής διακυβέρνησης και βιώσιμης ανάπτυξης.