στις οποίες απονεμήθηκε η πέμπτη υποτροφία προς τιμήν του αείμνηστου Δημήτρη Μανωλόπουλου, ιδρυτή της εταιρείας.
Η απονομή των υποτροφιών πραγματοποιήθηκε την Πέμπτη 21 Δεκεμβρίου 2023 από το Διοικητικό Συμβούλιο της εταιρείας και την Επιτροπή αξιολόγησης των υποψηφίων.
Οι υποτροφίες Δημήτρης Μανωλόπουλος εντάσσονται στο πρόγραμμα εταιρικής υπευθυνότητας της Space Hellas, με στόχο να δώσουν την ευκαιρία σε νέους επιστήμονες να πραγματοποιήσουν τις φιλοδοξίες τους στον χώρο της τεχνολογίας, συνεχίζοντας τις σπουδές τους σε μεταπτυχιακό ή διδακτορικό επίπεδο, σε τομείς σχετικούς με δίκτυα επικοινωνιών, κυβερνοασφάλεια (Cyber Security) και τεχνητή νοημοσύνη (AI).
Περισσότερες πληροφορίες αναφορικά με τις υποτροφίες «Δημήτρης Μανωλόπουλος» οι ενδιαφερόμενοι μπορούν να βρουν στη διεύθυνση: www.space.gr/el/scholarships.