Δευ, 18 Δεκεμβρίου 2017 - 09:54
Η επίσκεψη του Τούρκου προέδρου στη χώρα μας έχει αφήσει μια πικρή γεύση. Η μικρή, έστω, απόσταση από τα γεγονότα μάς επιτρέπει μια πρώτη –νηφάλια– αποτίμηση. Αυτή άλλωστε επιβάλλεται μετά και την ενημέρωση της Επιτροπής Εθνικής Αμυνας και Εξωτερικών Υποθέσεων της Βουλής, από τον υπουργό Εξωτερικών. Διότι ο κ. Κοτζιάς άφησε πολλά ερωτήματα αναπάντητα, αλλά και οι τοποθετήσεις του ενίσχυσαν τον προβληματισμό.