Δευ, 30 Ιανουαρίου 2017 - 18:06
Βρίσκω άδικο τον ισχυρισμό ότι ο ΣΥΡΙΖΑ ως κυβέρνηση ενεργεί τυχοδιωκτικά, βλέποντας και κάνοντας, έτσι, χωρίς πρόγραμμα, όπως θα έλεγε και η αείμνηστη Μαρία Ρεζάν (πόσο μας λείπει). Διαπιστώνεται π.χ. ότι όχι μόνο έχει σχέδιο, αλλά και το εφαρμόζει με αξιοσημείωτη μεθοδικότητα σε έναν τουλάχιστον τομέα: στη βαθμιαία εξουδετέρωση της διαφορετικής άποψης με τη διαστρέβλωση, τη συκοφάντηση, ακόμη και με διώξεις μέσω πρόθυμων δικαστικών (που πάντα βρίσκονται, παρά την αξιομνημόνευτη γενικότερη αντίσταση της Ενωσης Δικαστών και Εισαγγελέων)