Σαβ, 15 Ιανουαρίου 2022 - 10:15
«Για την περιοχή της λίμνης Κάρλας, η οποία αποτελεί και την καρδιά της αγροτικής παραγωγής σε επίπεδο Περιφέρειας Θεσσαλίας, είναι ανάγκη να αναδείξουμε ένα τοπικό μοντέλο οικοτουρισμού-αγροτουρισμού, που θα προκύψει μέσα από μια εξειδικευμένη μελέτη και καταγραφή. Καλλιεργούμε τον μύθο του χωριού μας που τόσο έχουμε ανάγκη, την επιστροφή στις ρίζες και την πολιτιστική κληρονομιά μας, την επαφή με το σημείο αναφοράς μας»