Δευ, 31 Αυγούστου 2009 - 13:16
Η πρώτη και τελευταία μεγάλη οικονομική ύφεση που θα γνωρίσετε στη διάρκεια της ζωής σας επέρχεται. Το 2009 θα σηματοδοτήσει την αφετηρία του επόμενου μακροχρόνιου «χειμώνα» και το τέλος της ευημερίας όλων των αγορών, εγκαινιάζοντας μια πτωτική πορεία, που οι περισσότεροι δεν έχουμε ξαναζήσει. Γνωρίζετε ότι, κάθε 40 χρόνια, οι χρηματιστηριακές αγορές και η οικονομία φτάνουν στην κορύφωσή τους, εξαιτίας των καταναλωτικών τάσεων της εκάστοτε γενιάς, όπως συνέβη το 1929, το 1968 και το 2009;