Παρ, 13 Μαΐου 2011 - 08:19
Ενας παππούς, πρακτικός φαρμακοποιός και ξακουστός αρωματοποιός στη Σμύρνη, δυο γονείς φαρμακοποιοί και η εικόνα ενός παιδιού που μεγαλώνει στο φαρμακείο των γονιών του, ανακατεύοντας μπουκαλάκια με φάρμακα στις εφημερίες. Kάτω από αυτές τις συνθήκες, ο νεαρός τότε Στάθης Γκόνος μάλλον δεν είχε και πολλές επιλογές για το τι δρόμο θα ακολουθούσε στη ζωή του. «Eκανα το χατίρι των γονιών μου, πήρα το πτυχίο της Φαρμακευτικής, αλλά μέχρις εκεί. Για μένα, η Φαρμακευτική με τη μορφή που τη βίωνα μέσω της οικογένειάς μου δεν ήταν η πρόκληση που ζητούσα. Aπό την άλλη, ήθελα να κάνω κάτι δικό μου κι αυτό με οδήγησε στην απόφαση να φύγω στα είκοσι ένα μου για το εξωτερικό», θυμάται.