χθες «παρουσία του Σωματείου των Εργαζομένων των Ναυπηγείων Ελευσίνας και του Δημάρχου Ελευσίνος, Αργ. Οικονόμου, συναντήσαμε την αντιπροσωπεία της Αμερικανικής Κρατικής Επενδυτικής Τραπέζης DFC, η οποία ήρθε να εξετάσει πώς προχωρά το Σχέδιο Εξυγιάνσεως των Ναυπηγείων.
Συμφωνήσαμε με τον επενδυτή Π. Ξενοκώστα και την ομάδα του, στο χρονοδιάγραμμα της τελικής εγκρίσεως και εκταμιεύσεως των 102.000.000$. Όλα προχωρούν κανονικά. Οι εργάτες έφυγαν χαρούμενοι από τις διαβεβαιώσεις τους».