“Η σωστή διαχείριση είτε είναι να καλούμε στο 1595 τον αρμόδιο Δήμο, αλλά ακόμα πιο εύκολα να καλέσουμε το τηλέφωνο της κάθε κοινότητας. Καλούμε και λέμε θα βγάλουμε το δέντρο μας στο τάδε σημείο. Άρα έτσι και η υπηρεσία γνωρίζει”, είπε για να προσθέσει σχετικά με τις… τύχες των δέντρων:
“Το πλαστικό δέντρο πάει για ανακύκλωση. Το φυσικό δέντρο πάλι πάει στον θρυμματιστή και αυτό το υλικό πηγαίνει για να γίνει λίπασμα στο ανάλογο εργοστάσιο και έτσι έχουμε την πρακτική της κυκλικής οικονομίας και σε αυτή την περίπτωση”.
newmoney.gr