Δευ, 15 Ιουλίου 2024 - 16:55
Σε μια εποχή έντονων περιβαλλοντικών προκλήσεων, έχει μεγάλη σημασία όλοι οι φορείς της κοινωνίας να αναλαμβάνουν πρωτοβουλίες και να προχωρούν σε ουσιαστικές δράσεις με θετικό πρόσημο για το περιβάλλον. Στο πλαίσιο αυτό, με αφορμή την Παγκόσμια Ημέρα Περιβάλλοντος,στις αρχές Ιουνίου, η HELLENiQ ENERGY, ως ενεργό μέλος των τοπικών κοινωνιών στις οποίες δραστηριοποιείται, υλοποίησε και φέτος μια σειρά δράσεων στο Θριάσιο Πεδίο και στη Δυτική Θεσσαλονίκη, με γνώμονα την ενημέρωση και την περιβαλλοντική ευαισθητοποίηση των νέων και ιδιαίτερα των παιδιών