Πεμ, 14 Σεπτεμβρίου 2023 - 17:34
Είναι καλοκαίρι του 2024 και ένα μη επανδρωμένο αεροσκάφος, ένα κομψό λευκό drone, απογειώνεται από τον ειδικό αερολιμένα που έχει δημιουργηθεί στην Καβάλα, με προορισμό αρχικά την Αθήνα και μετέπειτα δύο νησιά των Κυκλάδων. Το drone μεταφέρει αλληλογραφία και δέματα, συνολικού βάρους γύρω στα 350 κιλά, περίπου το φορτίο ενός μικρού βαν. Μπορεί δε να διανύσει 2.500 χιλιόμετρα για να παραδώσει αυθημερόν το φορτίο του