Τρι, 3 Ιανουαρίου 2017 - 18:50
Τελικά ο Αλέξης Τσίπρας δεν μπόρεσε να ξεπεράσει τον εαυτό του. Γράφαμε από αυτή τη στήλη στις 23 Οκτωβρίου, όταν ο Πρωθυπουργός «σάλπιζε την έφοδο» της κυβέρνησης για το κλείσιμο της δεύτερης αξιολόγησης μέχρι το τέλος του έτους, ότι για να το πετύχει θα πρέπει να ξεπεράσει τον εαυτό του, να κάνει την υπέρβαση. Και επιβεβαιωθήκαμε. Για άλλη μια φορά αποδείχθηκε δέσμιος του εαυτού του. Διότι όπως λέει και η παροιμία, «πρώτα σου βγαίνει η ψυχή και μετά το χούι»