Στην συμβολική εκδήλωση που πραγματοποιήθηκε στην κεντρική πλατεία Μεγαλοχωρίου παρευρέθηκαν ο Πρόεδρος Κεντρικής Ένωσης Δήμων Έλλαδας, κ. Παπαστεργίου Δ., ο Γενικός Διευθυντής της ΕΔΑ ΘΕΣΣ, κ. Μπακούρας Λ., εκπρόσωποι των τοπικών αρχών, τεχνικοί φορείς και στελέχη της Εταιρείας. Η ΕΔΑ ΘΕΣΣ τροφοδοτεί νέες περιοχές, κατασκευάζει βιώσιμες υποδομές που στο μέλλον αυτά τα δίκτυα, θα διανέμουν την «πράσινη ενέργεια», βιομεθάνιο και υδρογόνο στους τελικούς καταναλωτές.