Τρι, 23 Φεβρουαρίου 2021 - 18:42
Μερικές φορές δεν συνειδητοποιούμε πόσο τυχεροί είμαστε. Πόσο μέσα στις δυσκολίες και τις αναποδιές, με κάποιο τρόπο (μαγικό;) γλιτώνουμε από πολύ χειρότερες καταστάσεις που η μοίρα (ή κάτι άλλο) επιφυλάσσει γι’ άλλους. Αυτή την εβδομάδα η χώρα μας πάγωσε, χιόνι πολύ έπεσε, καταπληκτικές φωτογραφίες γέμισαν το Instagram, χιονάνθρωποι πολλοί φτιάχτηκαν και έλιωσαν. Φυσικά, επειδή είμαστε στην Ελλάδα, με την κουλτούρα και το πελατεπιτελικό μας κράτος, προέκυψε και χάος