Τρι, 9 Μαΐου 2023 - 13:06
Μέσα σε 5 αγωνιστικές ημέρες, από τις 2 έως τις 6 Μαΐου, ο ΔΕΗ Ποδηλατικός Γύρος Ελλάδας πέρασε από 23 Δήμους της Κρήτης και της Πελοποννήσου διανύοντας 658,5 χλμ. Ανάμεσα στις 20 ομάδες και τους 120 αθλητές που έλαβαν μέρος, αγωνίστηκαν και 9 αθλητές της Εθνικής Ομάδας Ποδηλασίας με την υποστήριξη της ΔΕΗ. Τη γαλάζια φανέλα της ΔΕΗ, φόρεσε ο Πορτογάλος Iúri Leitão, που αναδείχθηκε μεγάλος νικητής της φετινής διοργάνωσης.