Παρ, 31 Μαΐου 2024 - 16:20
Καθοριστική χρονιά για τον Όμιλο ΕΛΛΑΚΤΩΡ χαρακτήρισε το 2023 ο διευθύνων σύμβουλος του Ομίλου Ευθύμιος Μπουλούτας, αφού όπως τόνισε κατά τη διάρκεια της τακτικής γενικής συνέλευσης των μετόχων, κατόρθωσε, παρά τις ιδιαίτερες συνθήκες και προκλήσεις της αγοράς, να ολοκληρώσει τη λειτουργική του αναδιάρθρωση και μια σειρά στρατηγικών κινήσεων που θωράκισαν περαιτέρω την αειφόρο ανάπτυξή του και οδήγησαν κατά συνέπεια στην υψηλότερη κερδοφορία των τελευταίων 10 ετών