Τρι, 23 Αυγούστου 2022 - 08:16
Η Ελληνική Αεροπορική Βιομηχανία χωρίζεται εις μίαν δημοσία εταιρεία, που διατηρεῖ όλα «τα πάγια και τις υποδομές» του αεροδρομίου της Τανάγρας, και εις άλλην, που θ’ αναλάβει in citu υπεργολαβικώς τις επισκευές πολεμικών αεροπλάνων, συντήρηση κινητήρων και κατασκευές ατράκτων, δηλ. δεν θα βάλει κεφάλαιο ούτε ένα δολάριο για υποδομές και ανάπτυξη έργου (π.χ. κατασκευές μη επανδρωμένων αεροσκαφών, drones, που τόσον χρειάζεται