Τρι, 4 Ιανουαρίου 2022 - 08:00
Καθώς ο κόσμος πορεύεται, με το χρονικό ορόσημο του νέου έτους ακριβώς μπροστά του, η παραδοσιακή αβεβαιότητα για το μέλλον βρίσκει για σύμμαχο την μοναδικότητα της συγκυρίας. Λογικό. Ζούμε εκ νέου εποχές πανδημίας(μετά εκείνες του 1918, του 1957 και του 1968). Ζούμε εκ νέου εποχές ενεργειακής κρίσης και πληθωρισμού(μετά την πετρελαϊκή κρίση του 1973 και την χαμένη δεκαετία, του στασιμοπληθωρισμού, που ακολούθησε). Τελικά, το μόνο