Παρ, 28 Ιανουαρίου 2022 - 08:08
Μέχρι αργά χθες το βράδυ οι βλάβες σε πολλές περιοχές της Ανατολικής Αττικής παρέμεναν. Συμπλήρωναν έτσι αρκετοί κάτοικοι τέταρτο 24ωρο χωρίς ρεύμα, σε συνθήκες αντίξοες, εάν λάβει υπόψη κάποιος τις πολύ χαμηλές θερμοκρασίες που επικρατούσαν τις τελευταίες ημέρες. Επιπλέον, αρκετοί από τους κατοίκους που έμειναν χωρίς ρεύμα ήταν άνθρωποι μεγάλης ηλικίας, είτε κατάκοιτοι, είτε άνθρωποι με προβλήματα υγείας. Δεκάδες ήταν οι ιστορίες ανθρώπων που έγιναν γνωστές τις τελευταίες ημέρες, μέσω των ΜΜΕ. Οι γραμμές του τηλεφωνικού κέντρου του ΔΕΔΔΗΕ πήραν «φωτιά», ωστόσο ήταν αδύνατο να ανταποκριθεί στις ανάγκες του κόσμου. Στο πλαίσιο αυτό υπάρχουν μια σειρά ερωτήματα, με βασικό