Πεμ, 7 Απριλίου 2011 - 08:26
Θα μπορούσαν να έχουν λίγο τακτ. Να δείξουν ευγένεια, έναν σεβασμό, τέλος πάντων. Θα μπορούσαν να είναι λίγο πιο προσεκτικοί, λίγο λιγότερο κραυγαλέοι. Θα μπορούσαν, αν ήθελαν, να είναι έντιμοι και ειλικρινείς. Αλλά δεν είναι. Δεν θέλουν να είναι. Δεν τους νοιάζει να είναι. Διότι τελικά ίσως τα κράτη να λειτουργούν ως επώνυμες εταιρείες και απλώς εμείς να μην το ξέρουμε. Και να συνεργάζονται με άλλες, τυχάρπαστες, ανώνυμες εταιρείες για να εξυπηρετήσουν τα μικρά τους συμφέροντα. Μικρά μπροστά στο αίμα που χύθηκε, την επανάσταση που προδόθηκε, τις ελπίδες που χάθηκαν...