Τρι, 15 Οκτωβρίου 2013 - 08:24
Σήμερα θα κάνουμε μια εξαίρεση. Δεν θα σχολιάσουμε τεκταινόμενα της ενεργειακής αγοράς. Άλλωστε, τις τελευταίες ημέρες αισθανόμαστε σαν να ζούμε ένα διαρκές Déjà vu. Τα ίδια θέματα, τα ίδια ακριβώς προβλήματα, τα ξαναβλέπουμε να εμφανίζονται. Όπως αυτό, για παράδειγμα, με το ενδεχόμενο, λέει, του black out στην ενεργειακή αγορά, λόγω του ντόμινο των χρεών προς ΑΔΜΗΕ, ΛΑΓΗΕ, ΔΕΠΑ, κλπ κλπ. Επειδή λοιπόν κινδυνεύει η ψυχική μας υγεία από αυτήν τη νοητική φάρσα σήμερα θα ασχοληθούμε με την πολιτική