Τετ, 2 Νοεμβρίου 2011 - 10:50
Σε μια περίοδο κατά την οποία το σύνολο των πολιτών κινδυνεύει με εθνική κατάθλιψη, εξαιτίας της απουσίας θετικής προοπτικής στο μέτωπο της οικονομίας, υπάρχει λύση. Να συμμετέχουν σε συνέδρια και δημόσιες εκδηλώσεις οικονομικού ενδιαφέροντος. Εκεί θα αισθανθούν ότι διακτινίζονται σε μία άλλη, ιδεατή, χώρα. Όπου ευημερούν οι αριθμοί, εν τη απουσία της ευημερίας του πληθυσμού.
Πρωταγωνιστές της διάχυσης μιας πλαστής πραγματικότητας ή, για να μην είμαστε κακόπιστοι, μιας προσδοκώμενης πολύχρωμης πραγματικότητας, είναι οι κυβερνώντες μας, που καλούνται να παρουσιάσουν σε αυτά τα φόρα την κυβερνητική δραστηριότητα