Πεμ, 17 Φεβρουαρίου 2011 - 14:28
Με μία κίνηση εντυπωσιασμού το συνδικάτο των εργαζομένων, η ΓΕΝΟΠ, έκανε «ρεσάλτο» στα κεντρικά γραφεία της ΔΕΗ, επί της οδού Χαλκοκονδύλη, και τα κατέλαβε χθες το απόγευμα, εκδιώχνοντας τη διοίκηση, σαν ένα «πρώτο μήνυμα σε όλους όσοι σχεδιάζουν να ξεπουλήσουν την επιχείρηση», όπως χαρακτηριστικά δηλώνουν. Προειδοποιούν, μάλιστα, ότι αυτή είναι μόνον η αρχή και ότι τις επόμενες ημέρες «θα ακολουθήσουν πολύ περισσότερα και πολύ σκληρότερα», ως πρώτο βήμα στην επιχείρηση προληπτικής αντίδρασης σε τυχόν κυβερνητικές προθέσεις για περαιτέρω αποκρατικοποίηση της εταιρείας