Τρι, 19 Οκτωβρίου 2010 - 09:19
Σε δύο ημέρες έρχεται στην Αθήνα κοινοτικό κλιμάκιο ελεγκτών, για να διαπιστώσει την πρόοδο των παρεμβάσεων στην εγχώρια ενεργειακή αγορά, με βάση και τις υποδείξεις που έγιναν κατά την πρώτη επίσκεψη, τον περασμένο Ιούλιο.
Από τότε, βέβαια, έχει κυλήσει πολύ νερό στο αυλάκι, ελήφθησαν ορισμένες αποφάσεις, οι οποίες η πλειοψηφία της αγοράς θεωρεί ότι κινούνται προς θετική κατεύθυνση, όμως, χρειάζεται να γίνουν πολλά ακόμη. Αυτό που δεν έχουμε δει ως τώρα, δηλαδή, είναι οι δομικές αλλαγές της αγοράς, αυτές οι οποίες επί της ουσίας θα κρίνουν την ανοχή των κοινοτικών ελεγκτών