Δευ, 20 Σεπτεμβρίου 2010 - 18:32
Σήμερα θα ξεκινήσουμε με μια υπόθεση εργασίας. Σκοπεύετε να πραγματοποιήσετε μία άγνωστη διαδρομή. Είναι λογικό να αναζητήσετε πληροφορίες και βοηθήματα, ώστε η πορεία σας να είναι σαφής και να μην χαθείτε στο δρόμο. Τι πιο καλύτερο, λοιπόν, από έναν οδικό χάρτη, ο οποίος θα εμπεριέχει όλα εκείνα τα χρήσιμα στοιχεία, από τις σημάνσεις και σηματοδοτήσεις των δρόμων, τις ενδιάμεσες διαδρομές, τις απαραίτητες παρακάμψεις, ακόμη και τις αναγκαίες στάσεις, ώστε εν τέλει το ταξίδι να αποβεί ξεκούραστο, αξιόπιστο και πρωτίστως ασφαλές.